?

KÖTELESSÉG VAGY ÖNZÉS?

ÖNÉRDEK VAGY KÖZÉRDEK?

NEKED MI A MEGLÁTÁSOD AZ ÖNISMERETRŐL?

Önzés, egoizmus, felesleges hóbort?
Vagy hozzájárulás a társadalomnak, a családoknak, az emberi kapcsolatoknak, a közösségnek és elismerendő példamutatás.

Olyan könnyen felháborodunk és megítélünk másokat. Megítéljük azt, ahogy viselkednek, ahogyan beszélnek, ahogyan hozzáállnak dolgokhoz.
Ugyanakkor azt már nem nézzük, hogy vajon mi magunk mennyire működünk hasonlóan akár ugyanabban, akár másik szituációban.

A gyerekkorban kapott mintáknak lenne a feladata, hogy megfelelő embert faragjanak belőlünk. Olyan embert, aki empatikus, ugyanakkor logikusan gondolkodik, átlátja a viselkedések mozgató rúgóit, egészséges emberi kapcsolatokat hoz létre és képes arra, hogy jól menedzselje az életét.

De mivel a társadalmunkban, a családokban nincs megfelelő táptalaja ennek, ezért ezt várni, hiú ábránd. Ugyanakkor valahol, valakinek meg kell állítania a nem megfelelő minták terjedését.

ITT JÖN KÉPBE A KÉRDÉS:

Önzés vagy kötelesség, önérdek vagy közérdek-e az önismeret?

Az egyik nagy akadálya annak, hogy az önismereti munka elterjedjen az az, hogy bizony nem divatos, nem képvisel értéket a társadalmunkban. Pont ellenkezőleg, aki ezzel foglalkozik, túlnyomórészt meg van ítélve.

Mert pl.: Nem azt látják meg abban ha valaki coach-hoz jár, hogy fejleszti az erősségeit, tudatosan tesz azért, hogy jobbá tegye az életét, erősíti az önbecsülését és önbizalmát, hanem azt, hogy valami baj van vele, valamit ki kell javítani benne. Ez pedig ugyebár ciki.

Eleve ott van a gond, hogy ciki az, ha valami nem jól működik az életünkben, mert tökéletesnek kell lenni.

TETSZIK?

LÉGY RENDSZERES OLVASÓM,
IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELEMRE

Mindannyian számtalan nehéz helyzeten mentünk át gyerekkorban. Ezek az élmények érzelmi és viselkedésbeli elakadásokat okozhattak. Ez nem szégyellni való. Egy megfelelő szakember, egy coach, egy pszichológus (kompetencia határokon belül) segít abban, hogy az érzelmi elakadásainkat megértsük és tovább tudjunk lépni.

A megfelelő énkép, a stabil önbecsülés és önbizalom, elengedhetetelen kellékei a felelősségteljes és örömteli élet kialakításának.

A kérdés az, hogy Te erről hogyan vélekedsz és mit teszel.

Az egészséges társadalom és emberi kapcsolódások kialakítása igenis egy feladat, mégpedig mindenki feladata. Egy olyan tétel a todo listán, ami a tiéden is szerepel és valahol mélyen tudod, hogy neked is foglalkoznod kéne vele.

A FOLYAMAT ELKEZDŐDÖTT

Igen, vannak olyanok, akik hajlandóak időt, pénzt és energiát bele tenni abba, hogy felismerjék a saját játszmáikat és kilépjenek belőlük. Vannak olyanok, akik tesznek és tenni akarnak azért, hogy egy élhető, boldog világban éljünk, ahol az emberi kapcsolatok alapja a kölcsönösség és a tisztelet.

Ez pedig elismerésre méltó és követendő példa.

Fel kell tudnunk ismerni, hogy a döntéseink határozzák meg az életünket. Addig, amíg nagyobb prioritást élvez egy tárgy birtoklása, mint az, hogy mélyítsük az önismeretünket, akár könyvek olvasásával, coaching folyamatokon való részvétellel vagy önismereti képzések elvégzésével, addig gondban vagyunk.

Ma még könnyedén kiadunk 2-300 ezer forintot is a legújabb telefonra, x-boxra, laptopra, de az, hogy részt vegyünk egy 7 alkalmas coaching folyamatban, az már túl drága és felesleges, annak ellenére, hogy fele annyiba se kerül, mint a fent említett tárgyak.

Félre értés ne essék, semmi gond nincs azzal, ha minőségi eszközöket veszünk magunknak, ez egy tök jó dolog. Azzal van a gond, hogy a másik oldal nemhogy a töredékét, de valójában 0 forintot és időt kap tőlünk. Ennek pedig az a következménye, hogy a társadalmunk és az emberi működés nem tud javulni, jobbá válni, ami csak fájdalmat, hanyatlást és szomorúságot hoz.

A DÖNTÉS NÁLAD

Ha jobb életet akarsz, akkor el kell tudnod engedni a mások hibáztatását, felelősséget kell vállalnod az életedért, és tudnod kell változtatni mindazon, amit nem jól működtetsz, ehhez pedig az önismereti út, a szemléletváltás és az önfejlesztés vezet.

Tartozz te is azok közé, akik felelősséget vállalnak önmagukért, a gondolataikért, cselekedeteikért függetlenül attól, hogy a külvilág mit mond és mit divatosnak.

HA ÚGY ÉRZED EZ AZ ÍRÁS MÁSOKNAK IS SEGÍTHET, KÉRLEK OSZD MEG VAGY KÜLDD EL AZ ISMERŐSÖDNEK

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük